Unholy Grace

 

Unholy Grace to impreza muzyczna utrzymana w klimatach szerokopojętego nurtu Dark Independent. Ramy imprezy stanowią takie gatunki muzyczne jak: Industrial, Post-Punk, EBM, Alternative Rock, Electro, Powernoise, Gothic, Harsh-Electro, Synthpop, Futurepop. Premierowa edycja imprezy miała miejsce 23 maja 2008 w lubelskim klubie Tektura, a bawiło się na niej ponad 100 osób. Od stycznia 2009 Unholy Grace ma charakter cykliczny. Standardowo spotykamy się w każdy ostatni piątek miesiąca w klubie Publika na ul. Olejnej, jednak zdarzają się wyjątki od tej zasady. Jako organizatorzy, dużą wagę przywiązujemy do tego, żeby na każdej edycji pojawiły się jakieś atrakcje oraz gościnne występy Djów z całego kraju. Z ciekawszych przedsięwzięć które zostały dotychczas zrealizowane można wymienić np. połączenie imprezy która odbyła się w październiku 2008 z wystawą Noise Nation lub Live Performance, stworzony przez Miss Caroline który odbył się podczas urodzinowej edycji imprezy w maju 2009

 

Muzyka

 

Muzykę na Unholy Grace stanowi zbiór wykonawców takich gatunków muzycznych jak Industrial, Post-Punk, EBM, Alternative Rock, Electro, Powernoise, Gothic, Harsh-Electro, Synthpop, Futurepop.

 

Niestety mimo najszczerszych chęci nie da się dogodzić wszystkim, z czego zdajemy sobie sprawę. Proporcje między w/w gatunkami muzycznymi podczas trwania imprezy, zależą wobec jedynie od Was. Każdy DJ puszcza muzykę przy której bawią się ludzie, więc poprzez swoją zabawę, sami niejako kreujecie dokładny obraz muzyczny imprezy. Ze swojej strony staramy się zawsze dobrać odpowiednie proporcje, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie (oczywiście spośród klimatów muzycznych mieszczących się w ramach imprezy).

 

Miejsca

 

Cały czas szukamy nowych miejsc do grania. Jak na razie poszczególne edycje Unholy Grace organizowaliśmy w Lublinie i Rzeszowie. Właśnie w Lublinie impreza ma obecnie charakter cykliczny i odbywa się w każdy ostatni piątek miesiąca w klubie Publika.


Pojawiają się głosy pytające o możliwość zmiany lokalu. Taka zmiana jest jak najbardziej możliwa, a główną rzeczą jaka ma na to wpływ to ilość osób przychodzących na imprezy. Prawdą jest jednak to, że dla większości z Was Publika bardzo mocno przylgnęła już do imprezy. Jest to bowiem lokal o dobrej lokalizacji, w którym każdy z Was może czuć się bezpiecznie i który pozwolił nam na wypracowanie niepowtarzalnego klimatu imprezy. Co do dalszych naszych planów w tym zakresie nie będziemy natomiast zapeszać.